Facebook Twitter Pinterest email tisk

Babské rady na hubnutí - dieta na hubnutí

Dieta na hubnutí

Při hubnutí je důležité nevynechat snídani, ta by měla obsahovat dostatek sacharidů ve formě celozrnného pečiva, ovesných vloček, čerstvého ovoce. Ve snídani by neměly chybět bílkoviny: šunka, sýr, bílý jogurt. Součástí snídaně by rozhodně neměly být ty nejrůznější snídaňové cereálie. Ty jsou totiž plné cukrů a tuků, i když je na nich nápis Fit. Lepší variantou jsou ovesné vločky s ovocem a ořechy.

Při hubnutí je důležité ovoce, ale je třeba jíst ho hlavně dopoledne. Ovoce by se mělo jíst denně alespoň dvě porce. Stejně jako ovoce je důležitá i zelenina, té by člověk měl sníst alespoň tři porce denně a může ji jíst na rozdíl od ovoce i odpoledne a večer.

Ke stravování při hubnutí se doporučují husté zeleninové polévky, ale nesmí být na másle a zahuštěné moukou. Stejně tak by v nich neměla být ani smetana a rozhodně by neměly být s různými dochucovadly a různými "vývarovými" kostkami.

Součástí oběda by kromě masa a zeleniny měly být nepochybně i přílohy (ne smažené), ale v omezeném množství.

V odpoledním a večerním jídelníčku by neměly být příliš energeticky náročná jídla s velkým obsahem sacharidů. Naopak vhodná je strava s větším podílem bílkovin.

Důležité je vybírat kvalitní potraviny a nejíst instantní jídla.

Zdroj: Babské rady na hubnutí
Zveřejněno: 27.11.2018SiteMAP